Zastosowanie pary w przemyśle

Szerokie zastosowanie pary w przemyśle i energetyce daje ogromne możliwości.

Parę wodną stosuje się m.in. do:

– napędzania turbin
– ogrzewania pomieszczeń
– procesów gotowania
– procesów destylacji
– dostarczania ciepła do reakcji endotermicznych

Transport i dystrybucja pary wodnej

Transport i dystrybucja pary wodnej odbywa się za pomocą rurociągów oraz stacji zbiorczych i przeładunkowych. Do zminimalizowania straty ciśnienia, niezbędne są zawory o wyjątkowo niskiej wartości rezystancji. Zawory powinny cechować się niskim kosztem eksploatacji oraz brakiem konieczności ich konserwacji.

Zawory kulowe o szerokim zastosowaniu

Zawory kulowe dostosowane są do różnorodnych zastosowań. Stosuje się je głównie do pary wodnej, gorącego kondensatu oraz różnych mediów technologicznych. Charakteryzują się dużym wyborem materiałów uszczelnień oraz dostosowaniem do wysokich ciśnień i temperatury roboczej. Na rynku znajdziemy zawory kulowe o dużym zakresie średnic (od DN15 do nawet DN200). Zawory kulowe posiadają przyłącza gwintowane bądź kołnierzowe. Korpusy wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

Zawory regulacyjne

Precyzyjna regulacja i wytrzymała konstrukcja to główne cechy jakie powinny posiadać zawory regulacyjne. Służą one do regulacji temperatury oraz ciśnienia bezpośredniego działania. Wśród zaworów regulacyjnych najczęściej spotkać możemy zawory kulowe oraz grzybkowe.

Zawory tłoczkowe

W układach parowych, kondensacyjnych i cieczy stosuje się często zawory tłoczkowe. Ten rodzaj zaworu odcinającego służy do zamontowania na rurociągu. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, co ogranicza jego konieczność konserwacji do minimum.

Gdzie kupować wysokiej jakości zawory do układów parowych?

Tego typu produkty stosowane w branży przemysłowej powinny pochodzić od sprawdzonych dystrybutorów. Godnym zaufania partnerem jest firma, której ofertę znajdziemy na stronie www.zawory.org. W jej ofercie znajdziemy liczne rozwiązania dla przemysłu takie jak zawory kulowe, zawory elektromagnetyczne, zawory bezpieczeństwa, przepustnice, zasuwy nożowe, instalacje sprężonego powietrza itp. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku i ponad 45-letnie doświadczenie. 

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top