Zastanawiasz się jaki materac kupić? Sprawdź!

Ogromny wybór materacy dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Eksperci zalecają zmianę materaca co 10-15 lat, aby zapewnić sobie dobry sen i chronić przed alergiami i poważniejszymi zaburzeniami, takimi jak nadciśnienie czy cukrzyca. Jak wybrać odpowiedni dla siebie materac przy tak szerokiej gamie produktów? Materac, który jest zbyt twardy lub wyjątkowo miękki, może powodować bóle kręgosłupa w ciągu dnia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać materac zgodny z Twoimi potrzebami oraz budżetem.

Wybierz odpowiedni rozmiar materaca

Przed rozpoczęciem wyszukiwania ważne jest, aby wiedzieć jaki rozmiar materaca potrzebujesz. Materace są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Najczęściej spotykaną długością materacy jest 200cm. Natomiast szerokość zaczyna się już od 90cm.

Wybierz rodzaj materaca

Najbardziej popularne są materace kieszeniowe oraz piankowe. Materace kieszeniowe są niezwykle trwałe, natomiast piankowe doskonale sprawdzają się u alergików i astmatyków. Posiadają bowiem właściwości hipoalergiczne (ze względu na dobrą cyrkulację powietrza).

Staraj się unikać materacy bonellowych

Materace bonellowe często przyciągają klientów swoją niską ceną. Niestety posiadają bardzo dużo wad. Nie zapewniają wystarczających punktów podparcia, w związku z czym są mało komfortowe i mogą źle wpływać na nasze zdrowie.

Zwróć uwagę na jego twardość

Jest to kwestia indywidualna, na którą ma wpływ przede wszystkim waga ciała, wzrost oraz indywidualne preferencje. Materac powinien idealnie dopasować się do sylwetki tak aby zapewnić prawidłowe podparcie ciała.

Łatwość utrzymania w czystości

Zwróć uwagę czy materac posiada pokrowiec, który można łatwo zdjąć i wyprać. Pozwoli to na łatwą możliwość utrzymania go w czystości.

Zakup przez Internet

Sprawdź, czy internetowy sklep meblowy, w którym zamierzasz kupić materac, realizuje dostawę do klienta. Większość sklepów online oferuje wygodną dla klienta dostawę za pośrednictwem kuriera. Jeśli cenisz sobie komfort i wygodę, zakup materaca przez Internet będzie dla Ciebie doskonałym wyborem.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top