Rodzaje świdrów – co należy o nich wiedzieć?

Narzędzia wiercące, służące do wydrążenia odpowiedniego otworu, można klasyfikować według różnorodnych kryteriów. W sektorze świdrów doglebowych wyróżnia się urządzenia ręczne, spalinowe, elektryczne oraz ziemne z przesuwem hydraulicznym. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się każde z poszczególnych narzędzi.

Świder ręczny

Stanowi on najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Świder ręczny nie wymaga bowiem dodatkowego źródła mocy poza pracą użytkownika. W przypadku twardej gleby operowanie narzędziem jest bardzo trudne i męczące. Zdarza się ponadto, iż wiertnica nie radzi sobie z tego typu podłożem.

Świder spalinowy

Narzędzie można stosować na mocno zbitym podłożu. Przy wyborze odpowiedniego świdra warto wziąć pod uwagę opcję regulacji obrotów. Należy zaznaczyć, iż koszt nabycia narzędzia jest wysoki. Dodatkowy wydatek stanowi ponadto konieczność zakupu paliwa. Narzędzie dostępne jest na stronie internetowej https://staltechnika.pl/oferta/wiertnice-geotechniczne-samochodowe/.

Świder ziemny z przesuwem hydraulicznym

Maszynę można stosować przy pionowym, poziomym i kątowym wierceniu otworów. Wykorzystuje się ją zazwyczaj w ramach prac związanych z podziemnymi chodnikami produkcyjnymi i przygotowawczymi. Narzędzie można również zastosować przy wierceniu otworów do sadzenia drzew lub krzewów. Świder ziemny podłączany jest do ciągnika lub koparki. Wiele urządzeń posiada funkcję automatycznego powrotu do pozycji początkowej po wywierceniu otworu.

Świder elektryczny

Narzędzie pozwala wybrać preferowaną liczbę obrotów. Można je wykorzystywać do wiercenie otworów pod słupki. Świder elektryczny waży zazwyczaj kilkanaście kilogramów. Wymaga on podłączenia do źródła prądu, co ogranicza zasięg jego użytkowania. Świder elektryczny działa podobnie jak narzędzie spalinowe.

Przy wyborze odpowiedniej maszyny do wiercenia otworów warto wziąć pod uwagę jej cenę, jakość wykonania, zastosowanie oraz koszt eksploatacji. Przydatne mogą okazać się opinie klientów, którzy zdecydowali się na zakup konkretnego świdra. Warto więc zaufać profesjonalnej firmie, korzystając z oferty dostępnej na stronie https://staltechnika.pl/.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top