Protetyka w 1 dzień – Piękne zęby w 1 dzień!

Marzysz o pięknym uśmiechu w jeden dzień? Dowiedz się czym jest i na czym polega protetyka jednego dnia. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć to zagadnienie i przedstawić jego zalety. Koniecznie przeczytaj do samego końca.

Jeszcze do niedawna odbudowa zęba wiązała się z koniecznością długiego oczekiwania na opracowanie korony, mostu czy licówki. Postęp w dziedzinie stomatologii pozwolił na skrócenie tego okresu do minimum. Dzisiaj możemy naprawić swoje zęby nawet w jeden dzień podczas dwóch wizyt. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii cyfrowej.

Na czym polega cyfrowe leczenie protetyczne?

Leczenie protetyczne wspomagane cyfrowo polega na wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu do zaplanowania oraz wykonania pracy protetycznej gotowej do założenia w jamie ustnej. Sprzęt charakteryzuje się niesamowitą precyzją, czego skutkiem jest możliwość wykonania idealnej pracy protetycznej. Sprzęt cyfrowy pozwala również na szybkie i bezbolesne zdjęcie odcisku zębów pacjenta. Więcej informacji o zaletach protetyki cyfrowej w dalszej części artykułu.

Protetyka 1 dnia – Etapy leczenia

Podczas porannej wizyty, stomatolog przygotowuje i opracowuje zęba pod koronę. Z pomocą nowoczesnego programu 3D na ekranie komputera odbywa się projektowanie i planowanie korony. Stomatolog po uprzedniej konsultacji z pacjentem dobiera kolor oraz materiał, z którego zostanie wykonana korona zęba. Następnie technik wykonuje właściwą pracę polegającą na przygotowaniu korony do założenia. Korona może zostać zacementowana w jamie ustnej pacjenta jeszcze tego samego dnia podczas drugiej wizyty.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Protetyka w 1 dzień Bemowo to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na najwyższej jakości usług oraz czasie. Krótki czas leczenia zachęca większość pacjentów do skorzystania z oferty gabinetu stomatologicznego dysponującego najnowszą techniką. Sprzęt cyfrowy jest o wiele bardziej precyzyjny od ludzkiego oka. Pozwala on na opracowanie idealnej korony zęba dopasowanej do potrzeb pacjenta. Poza krótkim czasem leczenia oraz wysoką jakością wykonanej pracy, protetyka cyfrowa charakteryzuje się wysokim komfortem dla pacjenta. Cały proces (od zdjęcia odcisków aż po zacementowanie korony) jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top