Płyta meblowa, prowadnice i…? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając swoje meble?

Przed Tobą urządzanie mieszkania? Dobieraj meble mądrze! Czy wiesz, że płyta meblowa i systemy prowadnic wpłyną na czas, przez który będziesz się cieszyć swoim meblem? A to jeszcze nie wszystko! Sprawdź, co warto wiedzieć przed umeblowaniem mieszkania.

Meble stanowią duszę każdego pomieszczenia. Zdobią oraz pozwalają przechowywać wszystkie nasze rzeczy – te niezbędne i kompletnie zbędne. Urządzając mieszkanie z pewnością pragniesz, aby Twoje meble służyły Ci jak najdłużej. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać mebel nie tylko estetyczny, lecz także wytrzymały.

Po pierwsze i być może najważniejsze – porządna płyta meblowa

Płyta meblowa ma ogromne znaczenie w kontekście wyglądu oraz trwałości Twojego mebla. Jak ją wybrać? Jednym z rekomendowanych rozwiązań przez profesjonalistów jest płyta meblowa laminowana o grubości 18 mm i o klasie higieny E1. Co istotne, do wykańczania powierzchni płyty meblowej nie powinny być stosowane różne folie i lakiery, często stanowiące źródło nieprzyjemnego, chemicznego zapachu. Pamiętaj także, że płyta meblowa o grubości 18 mm powinna stanowić również tylną ścianę Twojego mebla – w trosce o Twoje bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Płyta meblowa to baza każdego mebla. Pamiętaj, że jeśli fundamenty są solidne, to cała konstrukcja także będzie wytrzymała i posłuży Ci przez lata!

Po drugie – markowe systemy prowadnic oraz zawiasów

Płyta meblowa, choć niezwykle ważna, to jednak nie wszystko, co stanowi o jakości i wytrzymałości mebla. Zwróć uwagę, jakie systemy prowadnic i zawiasy ma Twoja upatrzona komoda, szafa lub biurko, bo ciche domykanie się szuflad po każdym użyciu oraz brak problemu ze skrzypieniem drzwiczek docenisz dopiero po dłuższym czasie użytkowania!

Po trzecie – oklejanie niewidocznych krawędzi

Czy wiesz, że nieestetyczne krawędzie mebla mogą stać się po pewnym czasie naprawdę irytujące? Zwróć uwagę, czy wszystkie cięte krawędzie płyty meblowej, w tym również te, których nie widać z zewnątrz, zostały wykończone obrzeżem typu ABS, które jest nie tylko estetyczne, lecz także bezpieczne! Z czasem na pewno zaczniesz sobie mocno cenić to rozwiązanie.

Po czwarte – czy tej komody nie ma przypadkiem Twój kolega w swoim salonie?

Oryginalność, choć wydaje się mniej istotna niż mocne parametry techniczne mebla, takie jak np. płyta meblowa, również jest bardzo ważna. Zastanów się, czy chcesz korzystać z masowych, taśmowych rozwiązań, czy może wolisz meble tworzone konkretnie pod Twoje potrzeby. Szczególnie ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem jest samodzielne projektowanie swoich mebli na wymiar, korzystając z możliwości personalizacji detali i wykończeń, takich jak uchwyty lub nóżki. Do takich celów służą specjalne kreatory oferowane przez profesjonalne firmy, zajmujące się produkcją wysokiej jakości mebli customizowanych. Co powiesz na tak oryginalne rozwiązanie?

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top