Niezbędny sprzęt do codziennej pielęgnacji ogrodu
Piękny ogród przed domem wymaga wiele wysiłku i codziennej pracy. Wiosna i lato to czas, w którym tej pracy jest zdecydowanie najwięcej. Poza regularnym koszeniem trawnika, musimy zająć się również jego nawadnianiem. Nie inaczej jest w przypadku innych roślin bądź upraw, które posiadamy w swoim ogrodzie. Codzienne podlewanie jest zatem niezbędne do tego, aby utrzymać piękną zieleń przed oknami.
Niezbędny sprzęt do nawadniania ogrodu
Bieganie z konewką po ogrodzie to etap, który już dawno przeminął. Obecnie w sklepach znajdziemy szereg narzędzi i akcesoriów ułatwiających codzienną pielęgnacje ogrodu. Należą do nich m.in. złącza ogrodowe, przewody nawadniające, wózki na węży, węże do podlewania i wiele innych. Latem, gdy mamy do czynienia z małą ilością opadów oraz wysoką temperaturą powietrza, niezbędną rzeczą może okazać się zraszacz ogrodowy. Dzięki niemu oszczędzimy masę czasu na ręczne podlewanie trawnika, roślin i upraw. Wykorzystując szybkozłącza ogrodowe jesteśmy w stanie szybko zamontować zraszacz do węża i ustawić w odpowiednim miejscu.
Jakie szybkozłączki ogrodowe wybrać?
W sklepach ze sprzętem ogrodniczym znajdziemy dziesiątki różnych typów szybkozłączek. Najpopularniejsze z nich to:
– szybkozłączka ogrodowa standardowa – pozwala ona na połączenie dwóch węży oraz przymocowanie do nich innych elementów.
– szybkozłączka do węży ogrodowych “STOP” – dzięki tego typu szybkozłączce, możemy wymienić elementy zraszające bez zakręcania wody. To bardzo komfortowe rozwiązanie przy pracy w ogrodzie.
– szybkozłącze zraszające – umożliwia wygodne podlewanie dzięki wielofunkcyjnym pistoletom. Tego typu urządzenie pozwala nam na wygodną zmianę ustawienia strumienia wody (od bardzo mocnego aż po delikatną mgiełkę). Wystarczy tylko podłączyć wąż do podlewania i ustawić odpowiadajacy nam rodzaj strumienia.
Jakie inne akcesoria przydadzą się nam do podlewania ogrodu
Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu jest możliwe tylko z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Poza wspomnianymi wyżej szybkozłączkami powinniśmy zaopatrzyć się również w węże do nawadniania, wózki na węże, bęben do zwijania węża oraz bęben na wąż ciśnieniowy. Ponadto należy pamiętać, aby po sezonie przechowywać wąż do nawadniania ogrodu oraz inne węże ogrodowe w odpowiednim miejscu, tak aby uniknąć ich zniszczeniu (np. poprzez zamarznięcie resztek wody znajdujących się w środku).