Na czym polegają alignery na zęby?

Zdrowe i proste zęby to gwarancja pięknego uśmiechu. Wiele osób ma jednak z tym problem i zastanawia się jak temu zaradzić. W dzisiejszym artykule opiszemy jedną z najnowszych technik prostowania zębów. Koniecznie przeczytaj artykuł do końca.

Prostowanie zębów – dlaczego jest tak istotne?

Wiele osób decyduje się na prostowanie zębów głównie z przyczyn wizualnych. Krzywe zęby nie wyglądają atrakcyjnie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Warto jednak zwrócić uwagę na inne aspekty. Wada zgryzu poza nieatrakcyjnym wyglądem ma zazwyczaj również wpływ na dyskomfort w jamie ustnej. Gryzienie i przeżuwanie pokarmu może być bardzo uciążliwe i bolesne. Nieleczona wada zgryzu prowadzi do coraz większych dolegliwości, które w przyszłości mogą przynieść katastrofalne skutki. Warto zatem zadbać o swoje zęby jak najwcześniej. Czym szybciej podejmiemy leczenie, tym skuteczniej pozbędziemy się problemu raz na zawsze.

Prostowanie zębów – jaka metodę wybrać?

Gabinety stomatologiczne oferują różne metody leczenia zębów. Najczęściej spotkać możemy się z tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Prawidłowo założony aparat ortodontyczny pozwala na uzyskanie efektów już w ciągu kilku miesięcy od założenia. Inną skuteczną metodą, która cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem jest Aligner Ortheo. Polega ona na wykorzystaniu przeźroczystych nakładek prostujących zęby. Aparat nakładowy Poznań jest estetyczny, biokompatybilny oraz co bardzo ważne – bezbolesny. Z wykorzystaniem nakładek możemy leczyć zęby bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu na zęby, który jest zbyt widoczny i mało estetyczny.

Zalety prostowania zębów za pomocą alignerów

– komfort – noszenie wkładek jest bezbolesne i w pełni komfortowe. Pacjent praktycznie nie odczuwa nic podczas codziennego noszenia alignerów.

– higiena – nakładki można wygodnie zdejmować podczas mycia oraz jedzenia.

– estetyka – w przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu ortodontycznego, alignery są praktycznie niewidoczne.

– skuteczność – noszenie nakładek jest sprawdzoną klinicznie i wysoce skuteczną metodą prostowania zębów.

– cena – pacjenci chwalą alignery nie tylko za wygodę użytkowania ale i bardzo przystępną cenę.

Kto może skorzystać z tej formy leczenia zębów?

Za pomocą alignerów możemy leczyć różne wady zgryzu (również te bardziej zaawansowane). Warto jednak skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który doradzi nam w kwestii wyboru odpowiedniej metody leczenia wady zgryzu, z którą się borykamy. 

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top