Łazienka w ponadczasowym stylu – płytki Calacatta

Chyba nie ma człowieka, który nie marzyłby o pięknej i wygodnej łazience. To jedno z tych pomieszczeń w domu, w którym spędzamy sporo czasu. Ważne zatem jest, by łazienka była atrakcyjnie urządzona, oraz zaprojektowana z głową, aby codzienne pielęgnacyjne rytuały wykonywało się tam sprawnie i z przyjemnością. W pięknym wnętrzu tak właśnie się dzieje. Dlatego też warto postawić na płytki Calacatta. To płytki, dzięki którym stworzysz łazienkę w ponadczasowym stylu.

Remont łazienki

Planując remont łazienki lub urządzając ją od początku w nowym miejscu, warto przemyśleć kilka kwestii. Po pierwsze jej wykończenie, czyli materiały użyte do położenia na ścianie i podłodze. Po drugie wystrój czyli armatura, wanna lub kabina prysznicowa, oraz oczywiście sedes. Na samym końcu zostaje najprzyjemniejsza część, czyli dodatki, które upiększają wnętrze i dodają mu charakteru. Nawet niewielka łazienka w bloku może być miejscem naprawdę pięknie zaaranżowanym, oraz co najważniejsze – funkcjonalnym i wygodnym dla całej rodziny. Zdecydowanie warto poświęcić zatem na zaplanowanie remontu łazienki trochę czasu, by kolejne remonty nie chodziły za rok czy dwa po głowie. Nie da się bowiem ukryć, że wyłączona (nawet na kilka dni) z użytku łazienka, mocno daje się we znaki wszystkim członkom rodziny.

Wykończenie – Płytki

Bardzo wiele osób decyduje się na tradycyjne rozwiązanie czyli wyłożenie ścian łazienki płytkami. Niektórzy pragną je zastosować na wszystkich powierzchniach w tym pomieszczeniu, inni tylko w tak zwanej strefie mokrej, czyli w okolicach wanny lub kabiny prysznicowej oraz umywalki. Warto rozważyć płytki w jasnych kolorach, na przykład nawiązujące do naturalnego kamienia jakim jest marmur. Oczywiście naturalny marmur jest bardzo drogi, zatem mogą sobie pozwolić na niego jedynie bardzo majętne osoby. Płytki Calacatta doskonale imitują marmur, wyglądają bardzo stylowo, elegancko, zarazem jednak nowocześnie, a są zdecydowanie tańsze. Używanie marmuru we wnętrzach to trend, który przyszedł do nas z Ameryki. Powoli zdobywa serca Polaków, zatem w najbliższym czasie pewnie wiele osób zdecyduje się na realizację remontu z użyciem wyżej opisanych płytek.

Wanna czy prysznic?

W niewielkich łazienkach trudno zmieścić zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. Część osób decyduje się na rozwiązanie, które polega na obudowaniu wanny, tak by zyskać możliwość brania prysznica, jednocześnie zachowując możliwość korzystania z kąpieli. Takie rozwiązanie z pewnością zadowala wiele osób, wymaga jednak ładnego zaprojektowania, nie obudowa była nie tylko funkcjonalna, ale też nie burzyła estetycznego zmysłu. Osoby mające więcej przestrzeni w łazience często decydują się na stworzenie tak zwanego pokoju kąpielowego.

Pokój kąpielowy

Czym jest pokój kąpielowy? To łazienka urządzona w taki sposób, że swobodnie się do niej wchodzi z własnej sypialni, jest ona zatem bardzo prywatną przestrzenią. Zwykle pokoje kąpielowe urządzone są tak, że znajduje się tam wolnostojąca wanna oraz otwarta kabina prysznicowa. Wszystko to daje niesamowity efekt wizualny oraz pozwala spędzać czas w łazience jak w prawdziwym SPA. Osoby, które mogą sobie pozwolić na takie urządzenie łazienki, to prawdziwi szczęściarze. Wybór wolnostojących wanien jest już coraz większy, można kupić zarówno te stylizowane na stare, stojące na fikuśnych nóżkach, albo zdecydować się na wannę o nowoczesnej linii. Aby korzystać z takiej wanny trzeba również kupić specjalną baterię, która również nie należy do tanich. Same wanny wolnostojące z roku na rok starą się jednak coraz bardziej przystępne cenowo, zatem więcej osób decyduje się na takie urządzenie łazienki w swoim domu.

Dodatki w łazience

Dodatki w łazience to ważny aspekt jej kreowania, jednak z uwagi na to, że zwykle nie są bardzo drogie, co jakiś czas można je swobodnie zmieniać. Jeżeli zainwestujemy w dobrą bazę, jaką jest wykończenie łazienki oraz sprzęt, kupowanie dodatków będzie już prawdziwą przyjemnością. W łazienkach bardzo ładnie prezentują się akcesoria wykonane z naturalnych materiałów. Nawet takie drobnostki jak naturalne gąbki, prezentują się tam dużo bardziej stylowo niż takie kolorowe, syntetyczne z drogerii. Podobnie rzecz się ma z kolorowymi opakowaniami kosmetyków. Zwykle nie dodają one urody łazience, dlatego warto zawartość przelewać do innych pojemników, dzięki czemu ujednolici się strefę przechowywania kosmetyków. Chyba nic nie psuje tak wizerunku łazienki, jak porozstawiane po wszystkich możliwych zakamarkach, kosmetyki i różne łazienkowe drobnostki. Lepiej wprowadzić tam trochę więcej organizacji, na czym skorzysta i aranżacja tej przestrzeni, i użytkownicy, którzy będą sprawniej wykonywali wszystkie łazienkowe czynności.

W jakim stylu zaaranżować łazienkę?

Na koniec kilka słów o stylu, w jakim warto zaaranżować łazienkę. Wciąż niezwykle modny jest styl skandynawski, naprawdę nic nie wskazuje na to, aby miał się przestać podobać. Proste, a jednocześnie przytulne wnętrza, cały czas podobają się Polakom. Również łazienki w stylu nowoczesnym, z dodatkami glamour są bardzo atrakcyjne. Z najnowszymi trendami z powodzeniem można zapoznać się na blogach wnętrzarskich, lub po prostu w internecie. Jest tam mnóstwo pięknych aranżacji, zatem warto tam poszukać inspiracji i pomysłów.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top