Jakie są etapy leczenia implantologicznego?

Planujesz uzupełnienia braków uzębienia za pomocą implantów? Nie wiesz jak wygląda leczenie implantologiczne? Koniecznie przeczytaj artykuł do końca. Znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Implanty stomatologiczne uchodzą za najskuteczniejszy i najtrwalszy sposób uzupełnienia ubytków w jamie ustnej. Wykonane są z bardzo trwałych materiałów, co gwarantuje niesamowitą odporność na uszkodzenie bądź zużycie. Leczenie implantologiczne sprawdza się nawet w najbardziej trudnych przypadkach, kiedy mamy do uzupełnienia wiele ubytków.

Jak wygląda leczenie za pomocą implantów stomatologicznych?

Leczenie stomatologiczne z zastosowaniem implantów podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich to część chirurgiczna, natomiast druga – protetyczna. Cześć chirurgiczna obejmuje m.in. opracowanie planu leczenia, wykonanie precyzyjnych badań oraz wszczepienie implantu w kość zęba. Proces ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny dla pacjenta. Po wszczepieniu tytanowego implantu zastępującego korzeń zęba, pacjent musi odczekać od 6-12 tygodni. Jest to okres czasu, w którym następuje gojenie (okres osteointegracji). Kiedy już implant prawidłowo zrośnie się z kością, można przejść do drugiego etapu jakim jest część protetyczna. To o wiele szybszy i przyjemniejszy dla pacjenta proces. Polega on na odbudowie zęba na wszczepionym wcześniej implancie. Stomatolog mocuje do implanta tzw. łącznik stanowiący solidne wsparcie dla nowej korony, protezy bądź mostu. Podczas odbudowy protetycznej, stomatolog dobiera najbardziej optymalny odcień nowego zęba. Dzięki temu nowy ząb doskonale wkomponuje się w pozostałe. Całość wygląda w 100% naturalnie. 

O czym należy pamiętać decydując się na leczenie implantologiczne?

Przede wszystkim warto wybrać doświadczonego chirurga implantologicznego, który posiada odpowiednia wiedzę oraz najnowocześniejszy sprzęt. Wpisując w wyszukiwarkę implanty bemowo warszawa dostaniemy długą listę gabinetów stomatologicznych specjalizujących się w tego typu zabiegach. Wybór najlepszego z nich powinien odbyć się m.in. na podstawie opinii innych pacjentów. Zadowolony z przebiegu leczenia pacjent z całą pewnością podzieli się pozytywną opinią z innymi osobami. Warto również sprawdzić koszt zabiegu w danej klinice i porównać go z innymi ofertami.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top