Jakie fotele wybrać do salonu?

W domowym salonie zależy nam przede wszystkim na komfortowym wypoczynku i funkcjonalności. W związku z tym w salonie warto wygospodarować miejsce na wygodny kącik wypoczynkowy, w którym znajdą się między innymi fotele. To jedne z najpopularniejszych mebli salonowych, które doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji i szybko zaskarbią sobie sympatię domowników oraz odwiedzających ich gości. Atutem foteli jest przede wszystkim ich wygoda oraz duża łatwość ich rearanżacji. Meble te swobodnie możemy przemieszczać po przestrzeni salonowej i tworzyć z nich rożne kombinacje.

Zanim dokonamy zakupu foteli do domu, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z nich będzie specyfika użytkowania foteli. Czy będziemy korzystać z nich jako wolnostojących mebli wypoczynkowych, czy postawimy je w bezpośrednim pobliżu ławy lub stolika kawowego? To może determinować rozmiar mebli oraz ich dodatkowe funkcje. Wielokrotnie jednak fotele mają kilka zastosowań w domu i wówczas warto postawić na bardziej uniwersalne modele, które również bez trudu znajdziemy na rynku.

Czym kierować się przy zakupie?

Fotele to meble wypoczynkowe, dlatego główną funkcją, którą będą spełniać w naszej aranżacji będzie ta relaksacyjna. Specyfika wykorzystania foteli sprawia, że powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na komfort ich użytkowania. Wygodę użytkowania fotela zapewniają odpowiednie wymiary mebla. Kluczem będzie głębokość siedziska, która będzie dopasowana do naszego ciała. Przyjmuje się, że powinno ono mieć minimum 40 centymetrów głębokości, choć wzorem i optymalnym standardem jest 58 centymetrów. Gdy zwrócimy uwagę na głębokość tego elementu budowy fotela, warto sprawdzić również szerokość siedziska. Jeżeli będzie miała około 50 centymetrów to z dużym prawdopodobieństwem będzie nam bardzo wygodnie.

Od profilu i wysokości oparcia zależy to, w jakiej pozycji siedzącej będziemy oraz jakie podparcie dla naszej głowy oraz szyi zagwarantujemy. Wysokość oparcia od 70 centymetrów wzwyż powinna być standardem wśród producentów. Ostatni kluczowy element w budowie fotela to oczywiście podłokietniki, które pozwolą nam odpowiednio utrzymać kończyny górne, również w trakcie czytania książki. Dodatkiem mogą być podnóżki, które mogą być wbudowane w mebel lub dołączane do fotela jako dodatkowy atrybut.

Na jaki fotel postawić?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się fotele uszaki, które zaskakują swoim wyglądem oraz zapewniają bardzo duży komfort korzystania z mebli. Choć same uszaki wywodzą się ze stylu skandynawskiego, to z powodzeniem można wykorzystywać je w wielu aranżacjach wnętrz. Są uwielbiane przez miłośników książek oraz młodych rodziców, ponieważ doskonale sprawdzają się podczas karmienia maluchów. Inną ciekawą opcją mogą być fotele muszelki, które świetnie pasują do stylizacji glamour i bardziej prestiżowych.

Na rynku znajdziemy też masę klasycznych i nowoczesnych mebli, a ich kolorystyka i wygląd powinny być dopasowane bezpośrednio do naszych potrzeb. Fotel najczęściej kupujemy do konkretnej aranżacji, a nie odwrotnie, dlatego zawsze uwzględniamy to przed zakupem. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko błędów, które czasem mogą nas naprawdę sporo kosztować. Wybór wygodnego i dopasowanego fotela to gwarancja komfortowego relaksu przez wiele lat.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top