Jak wybrać odpowiednią firmę do sprzątania biura po remoncie?

Brud, kurz oraz bałagan to pozostałości po każdych pracach remontowych. Fachowcy przeprowadzający prace budowlane nie mają obowiązku dokładnego sprzątania pomieszczeń, w których pracowali. Obowiązek ten będzie spoczywał na zleceniodawcy i w jego interesie będzie to aby znaleźć odpowiednich specjalistów, którzy zajmą się gruntownym sprzątaniem. Jak znaleźć dobrą firmą sprzątającą po remoncie? Na co zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem współpracy? Koniecznie przeczytaj do końca!

Czym większe biuro tym większy zespół pracowników będziemy potrzebować

No chyba, że nie zależy nam szczególnie na czasie. W każdym razie w ten sposób za wiele nie zaoszczędzimy ponieważ prace sprzątające siłą rzeczy będą się przedłużać. Większy zespół sprzątaczy wykona sprzątanie po budowie znacznie szybciej. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się czystym i lśniącym biurem jeszcze tego samego dnia.

Deadline, czyli termin na którym nam zależy

Niektóre firmy sprzątające mają bardzo napięty grafik. Może się okazać, że nie znajdą dla nas czasu w terminie jakiego oczekujemy. To może nieco utrudnić nam zadanie. Jeśli szczególnie zależy nam na czasie, będziemy musieć celować w większe firmy, które dysponują szerszymi zespołami pracowników.

Zakres realizowanych prac

Nie każda firma oferuje dokładnie to czego potrzebujemy. Może okazać się, że niektóre rzeczy będziemy musieli zrobić sami bądź zlecić komuś innemu. Aby tego uniknąć, warto już na samym początku zapytać firmę sprzątającą o pełną ofertę usług. Dzięki temu unikniemy dodatkowej pracy bądź problemów z szukaniem kolejnych zleceniobiorców.

Stawki za sprzątanie

Firmy sprzątające najczęściej ustalają stawki za każdy metr kwadratowy sprzątanej powierzchni. Są to jednak bardzo ogólne kwoty, a na całość wyceny będą mieć wpływ takie aspekty jak:

– rodzaj powierzchni (biuro, hala, magazyn)

– ilość drzwi, okien i powierzchni szklanych

– całkowita wielkość powierzchni

– zakres przeprowadzonych prac

– lokalizacja itp.

Warto poprosić firmę sprzątającą o dokładną wycenę prac przed ich rozpoczęciem.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top