Jak działa pompa ciepła?

W związku ze zmieniającymi się przepisami w naszym kraju, każdy, kto planuje budowę domu w najbliższej przyszłości, powinien liczyć się z obowiązkiem sięgania po bardziej ekologiczne rozwiązania dla swojej nieruchomości. Mowa tutaj m.in. o urządzeniach grzewczych, które nie powinny wytwarzać szkodliwych i toksycznych substancji, przenikających do wdychanego przez nas powietrza. Jest to jeden z powodów, przez które pompa ciepła zyskała na ogromnej popularności w naszym kraju. Niektórzy jednak wciąż nie wiedzą, jak działa takie urządzenie, i dlaczego jest dobrym rozwiązaniem dla nas wszystkich? Poniżej znajdziesz informacje, które być może rozwieją Twoje wątpliwości!

Czym są pompy ciepła?

pompa ciepła

Zanim przejdziemy do dokładnej analizy zasad działania i właściwości pomp ciepła, zastanówmy się, czym tak właściwie jest to urządzenie? Otóż pompa ciepła to urządzenie, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Umożliwia ona ogrzewanie domu, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ilości wytwarzanych zanieczyszczeń do środowiska. Jest to niezwykle istotna kwestia, o której należy pamiętać. Obecnie poziom zanieczyszczeń na naszej planecie jest przerażająco wysoki, przez co każdy z nas powinien rozpocząć działania, mające na celu szybką i skuteczną poprawę sytuacji. Doskonale pomagają w tym nie tylko pompy ciepła, ale i innego typu urządzenia z zakresu instalacji fotowoltaicznych.

Pozyskiwanie energii z zasobów naturalnych jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla całego społeczeństwa. Im mniej toksyn we wdychanym przez nas powietrzu, tym lepiej dla naszego zdrowia, a nawet życia. Zawalcz o lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich i postaw na fotowoltaikę!

Ogrzewanie domu pompą ciepła – na czym to polega?

pompy ciepła

Na rynku istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, a mianowicie: gruntowe, woda-woda oraz powietrze-woda. W jaki sposób działa każda z nich? Pierwsza opcja zasilana jest ciepłem ziemi i występuje w wersji z kolektorami poziomymi oraz pionowymi. Druga opcja, czyli pompy ciepła woda-woda pobierają ciepło z wód gruntowych. W przypadku pomp powietrze-woda mówimy o wykorzystywaniu powietrza jako głównego źródła energii. Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda jest najpopularniejszym rozwiązaniem spośród wszystkich wymienionych. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jeszcze więcej o systemach grzewczych – polecamy zajrzeć na beein.pl

Podobne wpisy