Interpretacja domów astrologicznych – czym one są?

Wastrologii i układaniu profesjonalnych horoskopów ważna jest dokładność w ich interpretacji. Aby ją osiągnąć, trzeba korzystać nie tylko z podstawowej wiedzy o układzie planet i gwiazd, znakach zodiaku itp., ale również czerpać informacje bazujące na domach astrologicznych. Czym jest w ogóle dom astrologiczny? Można go opisać po prostu jako pewną sferę życiową dotyczącą np. zdrowia, kariery czy miłości. Domów jest dwanaście i każdy z nich w naturalny sposób odpowiada konkretnemu znakowi zodiaku. Na przykład dom III, który opisuje naszą umiejętność komunikacji interpersonalnych i społecznych jest związany z Bliźniętami, a dom VIII kojarzony ze śmiercią i transformacją łączy się ze Skorpionem.

Dom I, który rozpoczyna cały cykl odpowiada za nasze ego, zarówno zewnętrzne (wygląd), jak i wewnętrzne (emocje)

Dom II to strefa materialna, pieniężna, związana z cennymi rzeczami, a IV wiąże się z naszymi korzeniami, pochodzeniem, przeszłością. W przypadku domu V mówimy o domenie spontaniczności, dziecięcej radości, a dom VI to z kolei zdrowie, kondycja i codzienne życie. Rozbudowany do VII połączony jest z pojmowaniem związków: od typowo miłosnych, emocjonalnych i seksualnych po związki rodzinne. W domu IX  odnajdziemy odpowiedzi na to, jaką filozofię życiową przyjąć i w jakie podróże wyruszyć, aby się lepiej poznać. Dom X natomiast nieodłącznie wiąże się z autorytetem, władzą, reputacją i tym, jak nas postrzegają inni. Przedostatnim elementem cyklu jest dom XI, w którym astrologowie odczytują kwestie naszych życiowych celów i wyznaczników oraz marzeń, które chcemy spełnić. Natomiast dom XII pozwala odkryć naszą osobistą interpretację duchowości, spojrzenia na wewnętrzne „ja”, znajdziemy swoje powołanie do mistycyzmu.

W ogólnym pojęciu domy astrologiczne mają być dla nas i dla osób układających horoskopy pewną wskazówką

Pokazują, jaką symbolikę przyjąć w interpretacji różnych wydarzeń, układu gwiazd a nawet tego, co pokazują karty. Patrzenie na horoskop całościowo, a więc nie tylko przez pryzmat samych znaków zodiaku, pozwala bowiem na uzyskanie o wiele lepszych efektów. Wejdź na stronę https://wrozbytarot.online/domy-astrologiczne/ i znajdź więcej informacji i ciekawostek o domach astrologicznych.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top