Gaz płynny w butlach – oto, co warto wiedzieć!
Gaz płynny to paliwo cieszące się w Polsce coraz większą popularnością. Ma sporo zalet wynikających z jego właściwości, dlatego znajduje powszechne zastosowanie w gospodarstwach domowych oraz w wielu branżach gospodarki. Sprzedawany jest m.in. w butlach.
Gaz płynny w butlach – jakie ma zalety?
Stosowanie gazu płynnego w butlach dostarczanego np. przez firmę Amerigas przynosi użytkownikom szereg korzyści. Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o uniwersalności i powszechnej dostępności omawianego paliwa. Butla z gazem doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach, a dostarczyć można ją praktycznie wszędzie, gdzie tylko jest potrzebna. Nie wymaga dużo miejsca do przechowywania i łatwo ją przetransportować. Jedną butlę napełnia się wielokrotnie. Znajdujący się w niej gaz płynny jest wydajny i wysokokaloryczny, a do tego spala się praktycznie w całości i jest czysty. Najbardziej rzecz jasna opłaca się inwestować w butle z gazem od sprawdzonych dostawców jak Amerigas. Opinie na temat usług świadczonych przez tę firmę zachęcają do skorzystania z nich.
Gaz płynny w butlach – gdzie się go stosuje?
Gaz płynny w butlach kojarzy się głównie z zastosowaniem na potrzeby gospodarstw domowych. Przeważnie jest to źródło zasilania kuchenki oraz innych urządzeń gazowych, niemniej z powodzeniem da się w ten sposób ogrzać poszczególne pomieszczenia. Oprócz tego po butle z gazem płynnym sięgają właściciele różnych firm oraz rolnicy. Stosuje się je na szeroką skalę m.in. w budownictwie, gastronomii czy hotelarstwie. Pobyt na kempingu czy w domku letniskowym często też trudno wyobrazić sobie bez omawianego udogodnienia.
Gaz płynny w butlach – ważne informacje
Przy użytkowaniu gazu płynnego w butlach kluczowe znaczenie mają kwestie związane z bezpieczeństwem. Butla bezwzględnie musi pochodzić z pewnego źródła. Powinno znajdować się w niej dokładnie tyle gazu, ile deklaruje dostawca. Poza tym trzeba pamiętać o syntetycznej wymianie węża gazowego. Konieczne jest to w razie stwierdzenia uszkodzenia lub po okresie eksploatacji określonym przez producenta. Zwykle nie wymienia się go rzadziej niż co 3 lata. Podobne zasady odnoszą się także do reduktora – z tą różnicą, że średnio jego wymiana nie następuje rzadziej niż co 10 lat. Warto też przypomnieć, że każda butla z gazem ma określoną datę legalizacji, która standardowo wynosi 10 lat. Po upływie tego terminu butla jest dokładnie sprawdzana i testowana oraz poddawana renowacji. Następnie podlega ponownej legalizacji – pod warunkiem, że sprosta rygorystycznym kryteriom technicznym.