Dobre okno – gwarancja energooszczędności

Rozmieszczenie okien w naszym nowym domu jest niezmiernie ważną sprawą. Pozwoli to na równomierne oświetlenie wnętrza, przez co możemy ograniczyć wykorzystanie sztucznego światła.

Dom, w którym dobrze zorganizujemy rozmieszczenie okien również nabiera zalet domu energooszczędnego, gdyż ograniczamy zużycie energii elektrycznej

Zdecydowanie korzystniejszy jest nadmiar promieni słonecznych, który możemy ograniczyć w każdej chwili roletami lub żaluzjami, niż ich nieustanny brak.

Nienasłonecznione miejsca trzeba dodatkowo naświetlać i dogrzewać. Dlatego dla zaoszczędzenia energii lepiej jest na etapie projektowania domu zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie okien.

Należy przede wszystkim wybrać same okna, które będą nam mogły zagwarantować odpowiednią izolację od warunków panujących na zewnątrz

Najlepiej korzystać z doświadczonych firm, mających na swoim koncie wiele realizacji. Warto przed wyborem obejrzeć kilka modeli, by nie tylko kolorystycznie dobrać okno do swojego domu ale przede wszystkim aby było ono funkcjonalne, dobrze dopasowane i odpowiednio izolowane.

Okna energooszczędne – dlaczego warto?

Okna energooszczędne wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, ponadczasową estetyką a przede wszystkim walorami energooszczędnymi i dźwiękoszczelnymi. Przed wyborem firmy, w której zamówimy okna powinniśmy zwrócić uwagę czy posiadają niemiecki certyfikat jakości Q-zert.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top