Deweloperskie mieszkanie w bloku – skąd jego popularność?

Jedną z nielicznych branż, które wytrzymują większość gospodarczych kryzysów, jest budownictwo. Niezależnie od światowej koniunktury z roku na rok wzrasta liczba nowych budynków mieszkalnych, w szczególności wielorodzinnych takich jak bloki i wieżowce. Nie brakuje też chętnych na ich zakup. O mieszkania od dewelopera, zwłaszcza w dużych miastach, często toczona jest duża walka, a popyt znacznie przewyższa podaż. Co stoi za tajemnicą wielkiej popularności takiego budownictwa?

Zalety mieszkań od deweloperów

Zapotrzebowanie na własne mieszkanie ciągle rośnie; coraz więcej osób chce mieszkać „na swoim” i decyduje się na zakup nawet przy konieczności zaciągnięcia kredytu. W tym kontekście oferty deweloperskie idealnie się sprawdzają, ponieważ gwarantują minimum formalności. Oprócz tego wyróżniają się też innymi ważnymi zaletami:

– stosunkowo dużą dostępnością na rynku mieszkań nowych

– oddaniem w stanie surowym (kupujący wykańcza mieszanie wedle własnego projektu i oczekiwań)

– atrakcyjnymi, ciekawymi lokalizacjami blisko tras komunikacyjnych, sklepów, szkół

– konkurencyjnymi cenami w stosunku do rynku wtórnego

– dużą różnorodnością ofertową (mieszkania od kawalerek do dużych penthouse’ów z własnymi tarasami na dachach)

Mieszkania od ręki

Dużym plusem jest możliwość zakupu mieszkania w zasadzie od ręki – oczywiście jeśli np. deweloper Kraków w danym terminie oddaje gotową inwestycje lub prowadzi nabór chętnych klientów. W przeciwieństwie do mieszkań od osób prywatnych, spółdzielnianych, pochodzących z licytacji czy po prostu kupowanych na rynku wtórnym, sytuacja prawna lokali od dewelopera jest zawsze klarowna i przejrzysta. A to znacznie skraca czas wszelkich formalności niezbędnych przy zakupie.

Wykończenie w stanie surowym

Warto też zwrócić uwagę, że deweloperskie mieszkania oddawane są kupującym w stanie surowym. Nie mają zrobionych podłóg ani ścian, dlatego klient ma pełną dowolność w zakresie ich wykończenia. Może zdecydować się na dowolny kolor ścian albo tapet, położyć deski lub panele, dodać ścianki działowe itp. Taka swoboda wykończeniowa jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala mieszkańcom na stworzenie wymarzonego lokum od A do Z.

Atrakcyjne lokalizacje inwestycji

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że deweloperzy na miejsce swoich inwestycji wybierają zawsze atrakcyjne okolice. Są one nie tylko doskonale skomunikowane z centrami miast i głównymi arteriami, ale też blisko parków, szkół czy sklepów. Najczęściej są to całe kompleksy mieszkaniowe, czyli zespoły paru budynków ogrodzonych płotem, z własnymi parkingami i przestrzenią zabaw dla dzieci. Dzięki czemu czyni je o jeszcze bardziej atrakcyjnymi zwłaszcza dla młodych rodzin.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top