Czym są trawersy i gdzie można je wykorzystać?

Często pracownicy hal magazynowych, a także innych wielkopowierzchniowych placów, muszą mierzyć się z koniecznością przenoszenia dużych i niestandardowych ładunków o dużej wadze. Wówczas idealnym rozwiązaniem są trawersy. Jednak czym one są i gdzie można skorzystać z ich pomocy?

Czym są trawersy?

Trawersy są specjalistycznymi urządzeniami i najczęściej pełnią one funkcję pośrednika pomiędzy ładunkiem a dźwignicą. Jednak trawersem można nazwać również typową, poprzeczną belkę, na której można znaleźć kilka punktów podwieszenia. Co więcej, trawersy są jednym z podstawowych elementów każdych urządzeń wykorzystywanych do podnoszenia przedmiotów o dużych gabarytach. Dzięki nim można przenosić i podnosić ładunki bez względu na ich wagę, a co więcej z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i maksymalnej stabilności. Podstawą trawersów jest solidna belka nośna, którą można dostosować do przenoszonych przedmiotów.

Trawersy w formie belek z punktami podwieszenia, znajdują zastosowanie z kolei przy elementach niezwykle długich, a także o dużym ciężarze. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie wymagane jest zastosowanie kilku punktów podwieszenia, które swoim rozstawem uniemożliwiają wykorzystanie tylko i wyłącznie zawiesi wielocięgnowych. Warto zaznaczyć, że trawersy mają możliwość dopasowania ich do wózków widłowych, a część z nich może posiadać nawet możliwość regulacji rozstawu. Dzięki temu można z nich korzystać i dopasowywać je do potrzeb transportowanych przedmiotów.

Gdzie znajdują zastosowanie trawersy?

Trawersy znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędny jest transport długich i ciężkich ładunków. Konstrukcje trawersowe umożliwiają bezpieczny transport wielkogabarytowych przedmiotów, właśnie ze względu na kilka punktów podwieszenia. Co więcej, elementy te znacznie poszerzają możliwości transportowe. Istnieje wiele rodzajów trawersów, które różnią się parametrami. Sprawdź ofertę na trawersy w Mipromet.

Często zdarza się, że tradycyjny hak nie może zostać użyty, ze względu na kształt i wymiary ładunku. Wówczas znów rozwiązaniem okazują się trawersy, które świetnie poradzą sobie z nieregularnymi kształtami.

Warto wspomnieć, że uniwersalna trawersa jest głównie przeznaczona do transportu elementów, które posiadają zmienne położenie środka ciężkości, a także wiele różnych punktów zaczepowych. Z kolei samo ucho trawersa można dowolnie ustawić przy pomocy śrubowego napędu. Dzięki temu całą konstrukcję z ładunkiem można szybko wyregulować względem położenia środka ciężkości.

Podobne wpisy