Czy warto zdecydować się na rolety rzymskie w kuchni?

Stoisz przed dylematem, które rolety wybrać do swojej kuchni? Nie wiesz czy postawić na rolety rzymskie czy może klasyczne? Przeczytaj niniejszy artykuł do końca. Z pewnością pomoże Ci on podjąć właściwą decyzję odnośnie zakupu idealnych rolet.

Podstawowa różnica między roletami rzymskimi a klasycznymi

Na początku weźmy pod uwagę różnice miedzy roletami rzymskimi a klasycznymi. Różnią się one przede wszystkim materiałem wykonania oraz wielkością. Rolety rzymskie wykonane są najczęściej z tkanin, które przepuszczają promienie słoneczne. Natomiast rolety klasyczne zwykle produkuje się z materiałów, które promieni słonecznych nie przepuszczają. Trzeba zwrócić uwagę na to, że rolety rzymskie są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu.

Jakie role powinna spełniać roleta w kuchni?

Kuchnia to miejsce (w przeciwieństwie np. do sypialni), w którym nie zależy nam tak bardzo na całkowitym zaciemnieniu wnętrza. Wręcz przeciwnie. Zazwyczaj chcemy aby było to pomieszczenie możliwie jak najjaśniejsze. To dlatego większość osób sięga po rolety rzymskie do kuchni. Jak już wcześniej wspominaliśmy, rolety rzymskie są wykonane z tkanin, które przepuszczają promienie słoneczne. Nie musimy wiec martwić się, że po ich zasunięciu w naszej kuchni będzie zbyt ciemno. 

Jakie są główne zalety rolet rzymskich?

Jeśli wymieniamy zalety rolet rzymskich to najczęściej jako pierwsze podaje się to, że są one bardzo lekkie i przyjemne w obsłudze. Nawet jeśli mamy do czynienia z roletami o dużym rozmiarze, ich działanie jest płynne i bezproblemowe. Kolejną zaletą rolet rzymskich jest to, że można je prać. Oznacza to, że mogą zachować swój pierwotny wygląd i służyć nam przez długi czas.

Łatwy i szybki montaż

Mechanizm rolet rzymskich jest bardzo prosty. Można je zamontować zarówno do ściany jak i sufitu czy ramy okiennej. Wystarczy tylko przykręcić zaczepy i wpiąć rolety. Montaż rolet rzymskich jest całkowicie bezinwazyjny i zajmuje dosłownie kilka minut.

Jaki jest średni koszt zakupu rolet rzymskich?

Koszt rolet rzymskich zależny jest od rodzaju materiału oraz rzecz jasna od wymiarów. Najczęściej mamy do czynienia z roletami o długości 170cm. Roleta rzymska może mieć natomiast różne szerokości (od 60cm do nawet 170cm). Cena typowej rolety rzymskiej o wymiarach 170x60cm oscyluje w granicach 150zł. Przy zakupie koniecznie musimy zwrócić uwagę na sposób montażu oraz stronę mechanizmu.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top