Czy fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

Zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne w Twojej firmie? Nie wiesz czy jest to dobra i bezpieczna inwestycja? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Zainteresowanie fotowoltaiką rośnie nie tylko wśród klientów indywidualnych ale i firm. W końcu to właśnie przedsiębiorstwa płacą zazwyczaj najwyższe rachunki za energię elektryczną. Optymalizacja kosztów w firmie to podstawa, bez której osiągnięcie sukcesu finansowego jest ciężkie do uzyskania. Fotowoltaika dla firm to prosty sposób na zredukowanie rachunków za prąd i cieszenie się większymi zyskami z prowadzonej działalności. Do głównych zalet inwestycji w fotowoltaikę dla firm należą:

Obniżenie rachunków za prąd

Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię wykorzystując promieniowanie słoneczne. Pozwala to na pokrycie zapotrzebowania na prąd danej firmy bądź zakładu. Zakup surowców i energii to główny wydatek polskich przedsiębiorstw. Dysponując panelami fotowoltaicznymi, możemy ten koszt znacznie ograniczyć.

Niskie ceny paneli fotowoltaicznych

Obecne ceny zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych są najniższe w historii. Ma na to wpływ miedzy innymi rozwój firm w branży fotowoltaicznej oraz brak cła na moduły, które są sprowadzane z Chin.

Niezależność energetyczna

Firma dysponująca instalacją fotowoltaiczną jest w pewnym stopniu niezależna energetycznie, gdyż potrafi wytworzyć energię z promieniowania słonecznego na własne potrzeby. Panele fotowoltaiczne produkują energie w dzień, czyli wtedy kiedy większość firm ma najwyższe zużycie energii.

Wygodne finansowanie

Firmy mogą skorzystać z wygodnych form finansowania zakupu i montażu paneli słonecznych. Warto wymienić tutaj chociażby kredyt na preferencyjnych warunkach bądź leasing. Oba te rozwiązania pozwalają rozłożyć koszty poniesionej inwestycji na kilka lat. 

Szybki zwrot z inwestycji

Większość instalacji fotowoltaicznych zwraca się już w przeciągu 5 lat. Każdy następny rok to ogromna oszczędność na rachunkach za prąd. Rachunkach, które jak doskonale wiemy stale rosną. Odczuwają to w szczególności firmy w związku z wprowadzeniem opłaty mocowej.

Jak widać, zakup i montaż paneli fotowoltaicznych może przynieść nam szereg wymiernych korzyści. Warto zastanowić się nad tą inwestycją właśnie teraz, kiedy ceny paneli fotowoltaicznych są bardzo przystępne.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top