Chcesz opłacalnie sprzedać lub wynająć mieszkanie? Zacznij od home stagingu i… lamp podłogowych!

Zmyślą o właścicielach nieruchomości inwestycyjnych, którzy chcą szybko i opłacalnie sprzedać lub wynająć mieszkanie, powstała usługa home stagingu. Przygotowanie nieruchomości obejmuje szereg działań. Wśród nich ważną rolę odgrywa oświetlenie dodatkowe, w tym lampy stojące.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Może ono w przeważającym stopniu wpłynąć na decyzję o kupnie lub najmie danego mieszkania. Czasem wystarczy jedno spojrzenie, by wiedzieć, że to właśnie to albo przeciwnie – od razu wykreślić dany lokal z listy interesujących ofert. Dlatego zanim porobisz zdjęcia i wystawisz ofertę, warto zdecydować się na home staging.

Co to jest home staging?

Zadaniem specjalistów w dziedzinie home stagingu jest takie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, by możliwie najniższym kosztem wzmocnić jej atrakcyjność, wyeksponować zalety i odwrócić uwagę od mankamentów. Celem jest przyspieszenie transakcji i zwiększenie zysku. Jeśli nie chcesz zatrudniać fachowców, podpowiemy Ci, jak podnieść wartość i atrakcyjność mieszkania, dzięki odpowiedniemu wystrojowi i oświetleniu dodatkowemu. Bez obaw, nie musisz przeprowadzać generalnego remontu ani wymieniać wszystkich mebli. Często wystarczy delikatne odświeżenie i przearanżowanie przestrzeni, by osiągnąć spektakularny efekt. Usunąć musisz jedynie widoczne usterki. Resztę niedociągnięć zrekompensują sprawdzone triki aranżacyjne.

Rola lampy podłogowych i innych dodatków w home stagingu

Kwiaty, różnorodne dekoracje oraz odpowiednio dobrane i rozlokowane oświetlenie główne i dodatkowe, w tym lampy podłogowe i stołowe, pomogą Ci zbudować ciekawy, przyjemny klimat we wszystkich pomieszczeniach. Możesz wykorzystać posiadane meble i dodatki oraz/lub dokupić nowe. Koniecznie usuń wszelkie osobiste przedmioty, typu zdjęcia, dyplomy, ubrania, dziecięce zabawki, kosmetyki itd. Dzięki temu, potencjalny nabywca poczuje się, jak u siebie (nie u Ciebie) i łatwiej zwizualizuje sobie ostateczną aranżację mieszkania. Najatrakcyjniejsze przedmioty, jak np. efektowna lampa stojąca, drewniana komoda czy designerski fotel, powinny zostać  dobrze wyeksponowane, by przyciągać uwagę od razu po przekroczeniu progu. Jeśli do lokalu wpada minimum promieni słońca, pomaluj ściany na biało lub na inny, jasny kolor, zadbaj o różne źródła światła (np. ustawiając lampki stojące na meblach) i zapraszaj oglądających dopiero po zmroku. Pamiętaj, że klimat budujesz także barwą światła. Ciepłe światło powinno wypełniać strefy wypoczynku. Natomiast w łazience czy gabinecie możesz postawić lampy stojące LED, generujące światło o neutralnym kolorze.

Rola zapachu w home stagingu

Nie zapominaj o zaspokojeniu także innych niż wzrok zmysłów klienta. Zwróć uwagę na zapach, jaki unosi się w mieszkaniu. W tym celu musisz opuścić lokal, pooddychać świeżym powietrzem i ponownie wejść do M. W mieszkaniu ma delikatnie pachnieć. Nie może być wyczuwalna woń dymu papierosowego czy smażonych potraw. I pamiętaj o umiarze. Ostatecznym efektem Twoich działań ma być przestrzeń, jak z prestiżowych blogów wnętrzarskich, która trafia w gusta osób o zróżnicowanych potrzebach i upodobaniach.

roberto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top